ابزار های آنلاین

اعضای محترم اتحادیه فروشندگان تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی

با توجه به قرارداد منعقد شده شرکت سهامی بیمه ایران و اتحادیه ، شما می توانید از تاریخ 1402/05/15 به مدت 10 روز نسبت به ثبت نام بیمه درمان تکمیلی اقدام فرمایید. جهت دریافت اطلاعات لازم شامل تعهدات قرارداد ، فرم ثبت نام بر روی لینک های فوق کلیک فرمایید

مدارک لازم در فرم ثبت نام درج شده است.

بیمه مسئولیت پزشکان

چرا بیمه تکمیلی

همه ما در طول زندگی خود با بیماری های مختلفی روبرو می شویم که برای درمان آن اقدام می نماییم و هزینه هایی را بابت این اقدامات به مراکز درمانی پرداخت می کنیم حال اگر ما دارای بیمه پایه یعنی بیمه های تامین اجتماعی و یا خدمات درمانی باشیم تنها بخشی از هزینه (  10 الی 30 درصد ) توسط این سازمان ها به مرکز درمانی پرداخت می گردد. یعنی این سهم از کل هزینه صورت حساب ما کسر می گردد. که البته به دلیل تعداد پایین مراکز طرف قرارداد این سازمان ها به ویژه در مراکز بیمارستانی ،هیچ کاهش هزینه ای صورت نمی پذیرد.

در این مواقع شما با خرید بیمه های درمان تکمیلی که نیازمند وجود بیمه گر پایه همچون تامین اجتماعی می باشد. می توانید تا 90 درصد هزینه های خود را در مراکز طرف قرارداد تخفیف دریافت نمایید. در واقع 90 درصد از کل هزینه توسط شرکت بیمه تکمیلی به مرکز درمانی پرداخت می گردد.

در صورت مراجعه به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد و پرداخت کل صورت حساب به مرکز درمانی می توانید با مراجعه به شرکت بیمه گر هزینه درمانی خود را طبق تعرفه های وزارت بهداشت و تا سقف تعهدات قرارداد دریافت نمایید.

چرا بیمه تکمیلی شرکت بیمه ایران

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره شد جهت پرداخت هزینه های درمانی شما در مراکز درمانی ، لازم است به مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت بیمه مراجعه فرمایید.

بیمه ایران در حال حاضر در کشور دارای بیشترین مراکز درمانی طرف قرارداد می باشد . و شما به آسانی می توانید با ارائه کد ملی خود به مراکز درمانی ، به صورت آنلاین هزینه های خود را از طرف شرکت بیمه ایران پرداخت نمایید

همچنین این شرکت با راه اندازی سامانه های الکترونیک خود در سال 1402 خدمات زیر را از طریق پنل درمانی بیمه شدگان در وبسایت خود ارائه می نماید.

  •  
  1. جمع آوری پرونده های درمانی به صورت آنلاین ( بزودی )
  2. مشاهده اطلاعات افراد بیمه شده
  3. مشاهده جدول تعهدات قرارداد
  4. مشاهده وضعیت پرونده های درمانی ارسال شده
  5. مشاهده مبالغ کسر شده ودلیل آن
  6. امکان ارتباط با واحد پشتیبانی
  •  

بیشتر بدانیم

تفاوت مراکز طرف و غیر قرارداد
بیمه درمان ایران
مراکز درمانی طرف قرارداد
بیمه ایران
راهنمای دریافت خسارت
بیمه درمان ایران

سوالات متداول

منظور از فرانشیز چیست؟
فرانشیز بخشی از هزینه های درمانی شما در مراکز درمانی می باشد که به عهده بیمه شده می باشد اما این هزینه در صورت طرف قرارداد بودن مرکز درمانی با بیمه گر اول ، توسط آن پرداخت میگردد
منظور از دوره انتظار چیست و چه مقدار است ؟
دوره انتظار مدت زمانی است که از ابتدای قرارداد تا زمان مشخص شده بیمه شده امکان استفاده از تعهد فوق را ندارد که برای هزینه های بستری سه ماه و برای هزینه های زایمان 9 ماه می باشد.
هزینه های درمانی بیمه شدگان براساس چه معیار و تعرفه ای پرداخت می گردد؟
هزینه های درمانی بیمه شدگان در مراکز درمانی طرف قرارداد براساس تعرفه مصوب وزارت بهداشت و درمان پزشکی تعیین می گردد.و این هزینه های در مراکز درمانی غیر طرف قرارداد براساس تعرفه هم تراز در مراکز درمانی مشابه طرف قرارداد تعیین می گردد.
چطور نسبت به دریافت هزینه های درمانی خود در مراکز درمانی غیر طرف قرارداد اقدام نماییم؟
در حال حاضر شما می توانید مدارک درمانی خود را براساس فرمت تعیین شده به دفتر اتحادیه تحویل داده و در آینده نزدیک از طریق برنامه بیمه ایران در سایت بارگذاری و نسبت به دریافت آن اقدام نمایید