ابزار های آنلاین

بیمه مسئولیت مدیران رستوران ها

بیمه مسئولیت مدیران رستوران

رستوران‌ها از محل‌های پر ترددی هستند که به هر دلیلی احتمال آسیب به افراد و تجهیزات در آنها وجود دارد. مسئولیت خسارت‌های جانی و مالی که در این فضا رخ می‌دهد، تماماً بر عهده مدیر مجموعه خواهد بود. به‌عبارت‌ دیگر، در مقابل خطرات احتمالی که ممکن است برای مصرف‌کنندگان از رستوران و استراحتگاه ساحلی یا تجهیزات موجود در فضا پیش آید، این مدیران رستوران‌ها و استراحتگاه‌ها هستند که باید پاسخگو باشند و مسئولیت دارند. بیمه مسئولیت مدیران رستوران ‌ها به ‌منظور جبران و پوشش خسارات ناشی از خطرات احتمالی در این محیط‌ها صادر می‌شود و خساراتی نظیر: فوت، نقص‌عضو و هزینه‌های پزشکی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

اگر شما هم مدیر رستوران و یا استراحتگاه هستید و قصد صدور بیمه‌نامه را برای خود دارید، در ادامه با مُداوی همراه باشید تا اطلاعات لازم و کافی در این زمینه را خدمت شما عزیزان ارائه کنیم.

مخاطبین این بیمه‌‌نامه چه کسانی هستند؟

تمامی مدیران استراحتگاه‌های ساحلی و رستوران‌ها سراسر کشور در برابر خطرات احتمالی که ممکن است برای مشتریان پیش آید، به بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران رستوران‌ها احتیاج دارند. با خرید این بیمه‌نامه آرامش بیشتری برای این دسته افراد در حین کار پیش می‌آید.

کلوزها و یا پوشش‌های بیمه مسئولیت مدیران رستوران ها

در بیمه‌نامه حرفه‌ای مسئولیت مدیران رستوران موضوع بیمه همان‌طور که گفته شد، جبران خسارات جانی وارد به مشتریان رستوران است و این در صورتی است که مدیر رستوران مقصر حادثه شناخته شود. کلیه مدیران رستوران و صاحبان استراحتگاه بهتر است قبل از وقوع حوادث و خطرات احتمالی این بیمه را خریداری کرده و از پوشش‌های آن استفاده کنند. به‌طورکلی سه نوع پوشش جانی در این بیمه‌نامه وجود دارد که شامل:

 • پرداخت خسارت ناشی از فوت
 • پرداخت خسارت ناشی از نقص‌عضو
 • پرداخت هزینه‌های پزشکی

پوشش‌های فوق در بیمه مسئولیت مدیران رستوران ها به شرح زیر درج می‌شود:

 • تعهد بیمه‌گر برای جبران هزینه‌های پزشکی هر فرد در حادثه
 • حداکثر تعهدات بیمه‌گر برای جبران هزینه‌ها در طول مدت بیمه‌نامه
 • تعهد بیمه‌گر برای جبران هزینه‌های غرامت فوت و نقص‌عضو در هر حادثه برای هر نفر در ماه‌های حرام و غیر حرام

مدیران رستوران به جز بیمه مسئولیت حرفه‌ای به چه بیمه نامه‌هایی نیاز دارند؟

 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان: بر اساس خطرات موجود در هر رستوران و اتفاقاتی که برای پرسنل رستوران می‌افتد، این بیمه‌نامه صادر می‌شود.
 • بیمه‌نامه آتش‌سوزی: احتمال آتش‌سوزی برای هر کسب ‌وکاری وجود دارد و داشتن بیمه آتش‌سوزی برای هر مدیر رستوران و کافی‌شاپ و … مهم و الزامی است.
 • بیمه تکمیلی گروهی: اغلب مدیران و صاحبان کسب‌وکار تمایل دارند تا برای کادر خود پوشش درمانی مناسبی ارائه کنند، بیمه تکمیلی گروهی و یا انفرادی در این راستا ایجاد شده است و به واسطه آن می‌توان کارمندان و کارگران را بیمه کرد.
بیمه مسئولیت مدیران رستوران ها

مدت بیمه‌نامه مسئولیت مدیران رستوران‌ها

مدت این بیمه‌نامه نیز همانند سایر بیمه‌های مسئولیت حرفه‌ای به مدت یک سال است و پس از آن با توافق طرفین تمدید و یا فسخ می‌شود.

شرایط صدور بیمه مسئولیت مدیران رستوران ها

 • هر شخص هنگام خرید بیمه مسئولیت رستوران وظیفه دارد تا فرم پیشنهادی تکمیل کند و اطلاعات موردنیاز را از طریق آن به شرکت بیمه اعلام نماید.
 • اعلام نوع رستوران، ظرفیت سالن، شرایط ایمنی سالن از جهت قدرت اطفا حریق، تعداد و نوع آسانسور و حتی وسایل کمک‌های اولیه موجود، به شرکت بیمه الزامی است.
 • بیمه‌گزار موظف است تا نوع و پوشش بیمه درخواستی را مشخص و انتخاب کند.
 • توجه داشته باشید که جمع هزینه‌های پرداختی بیمه مسئولیت مدیران رستوران ها که بابت هزینه‌های پزشکی، غرامت فوت و نقص‌عضو نمی‌تواند از حداکثر تعهد شرکت بیمه در شرایط خصوصی تجاوز کند.
 • بیمه‌گزار باید برای بررسی محل حادثه و انجام امور کارشناسی نهایت همکاری را با بیمه‌گر داشته باشد.
 • اگر آدرس رستوران تغییر کرد، بیمه‌گزار وظیفه دارد تا در اولین فرصت این موضوع را به شرکت بیمه اطلاع دهد.

استثنائات بیمه مسئولیت مدیران رستوران

گاهی بیمه‌گر در برابر خسارات به وجود آمده مسئولیتی ندارد؛ به عبارت ساده‌تر این دسته از خسارت‌ها توسط شرکت بیمه جبران نمی‌شود. استثنائات این بیمه‌نامه شامل موارد زیر است:

 • خساراتی که از عمد و تقلب بیمه‌گزار ایجاد می‌شود.
 • خسارت ناشی از انفجار اتمی و تشعشعات رادیواکتیو
 • خسارت ایجاد شده از جنگ و انقلاب و شورش و اعتصاب
 • حوادث و خسارت‌های جانی ناشی از مسمومیت غذایی
 • خسارت ناشی از تخلف در قوانین دولتی

مدارک اعلام خسارت بیمه مدیران رستوران

هنگام وقوع حادثه و خسارت، بیمه‌گزار وظیفه دارد تا طی پنج‌روز کاری خسارت را به شرکت بیمه اطلاع دهد و در اولین فرصت مدارک را به بیمه‌گر ارائه کند. مدارک لازم به‌منظور اعلام و دریافت خسارت، شامل موارد زیر است:

 • گزارش حادثه
 • مدارک شناسایی فرد آسیب‌دیده شامل کپی کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه کلیه گزارش‌های پزشکی قانونی
 • ارائه کلیه مدارک بیمارستانی نظیر برگ اورژانس و فاکتورهای پزشکی و بیمارستانی
 • گواهی پزشک معتمد دررابطه‌با حادثه و خاتمه درمان
 • ارائه گواهی فوت فرد در صورت فوت
 • رونوشت بیمه‌نامه و ضمائم آن

مدارک و شرایط لازم جهت صدور یا فسخ بیمه مسئولیت مدیران رستوران ها

از مدارک مهم و ضروری برای صدور بیمه مسئولیت مدیران رستوران ها، می‌توان به برگه در خواست بیمه‌گذار و تکمیل پرسش‌نامه فرم پیشنهادی اشاره کرد. گاهی بنا به دلایلی فرد قصد فسخ بیمه‌نامه خود را دارد، در این صورت او باید قبل از انقضای مدت بیمه با اخطار قبلی و کتبی 20 روزه بیمه خود را فسخ کند. شرایط فسخ بیمه برای بیمه‌گر زمانی میسر است که بیمه‌گزار حق بیمه خود را در سررسیدهای معین پرداخت نکند و یا هنگام تشدید خطر به پرداخت حق بیمه اضافی مربوطه راضی نشود.

همچنین درصورتی‌که بیمه‌گزار از عمد و خلاف واقع درباره وضعیت خطر توضیح دهد، بیمه‌گر حق فسخ دارد. این شرایط برای بیمه‌گزاران محترم زمانی ممکن است که شرکت بیمه در جبران خسارت کوتاهی کند و کیفیت عملکردی آن پایین رود.

سخن آخر

امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات مفید و لازم درباره بیمه‌نامه مسئولیت مدیران رستوران ها را کسب کرده باشید. این بیمه‌نامه هیچ الزام قانونی ندارد ولی بهتر است مدیران رستوران حتماً جهت صدور آن برای کسب‌وکار خود اقدام نمایند و از مشکلات احتمالی پیشگیری کنند. در حال حاضر در راستای رفاه حال مشتریان گرامی و دسترسی آسان به انواع بیمه امکان صدور بیمه‌‌نامه به‌صورت تلفنی و از طریق سایت و روش غیرحضوری نیز امکان‌پذیر است. مداوی یکی از برترین مجموعه‌هایی است که به‌صورت اینترنتی به مخاطبین خود خدمات ارائه می‌کند.

یکی از مجموعه‌هایی معتبر و شناخته شده که به شما در یافتن بهترین بیمه مسئولیت مدیران رستوران ها کمک می‌کند، مجموعه مُداوی است. در مُداوی ما پس از بررسی نیاز شما مشتری گرامی، بهترین بیمه‌نامه مسئولیت مدیران رستوران ها را از میان شرکت‌های بیمه انتخاب می‌کنیم و پس از انجام اقدامات اولیه، اقدام به صدور و ارسال رایگان بهترین بیمه‌نامه مسئولیت مدیران رستوران ها می‌نماییم و در زمان خسارت با دریافت مدارک مربوطه اقدام به پیگیری و پرداخت خسارت شما در سریع‌ترین زمان می‌نماییم. ما در این مجموعه باتوجه‌به مشغله‌های مشتریان خود، بهترین و باکیفیت‌ترین بیمه‌نامه را بر اساس طرح‌های موجود در بازار بیمه‌ای، بر اساس شرایط و نیاز مشتری ارائه می‌نماییم.

میلاد محمدی
ده سال در صنعت بیمه مشغول به فعالیت هستم در این بستر به دنبال این هستم که با نگاهی نقادانه و بدون جانبداری از خدمات شرکت های بیمه ای ، به بررسی خدمات هر شرکت بپردازم . تا شما بتوانید بهترین انتخاب را جهت اخذ پوشش بیمه ای داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *