ابزار های آنلاین

بیمه ایران

بیمه ایران

بیمه ایران بزرگترین شرکت بیمه در ایران می دانند.شرکتی دارای بزرگترین شبکه فروش ، نیروی انسانی و پرتفوی بیمه در کشور

بیمه ایران در حوزه بیمه های درمان تکمیلی به دلیل ارائه خدمات کاملا آنلاین در مراکز طرف قرارداد و همچنین تعداد بالا و پراکندگی گسترده مراکز درمانی طرف قرارداد در کشور به عنوان یکی از برترین شرکت های فعال در این رشته در بین بیمه گذاران شناخته می گردد.

مشتریان شرکت بیمه ایران

اشخاص حقوقی متقاضی بیمه های درمان

شرکت سهامی بیمه ایران طبق آیین نامه 99 بیمه مرکزی ، در حوزه بیمه های تکمیلی تنها اقدام به ارائه خدمات بیمه های تکمیلی به اشخاص حقوقی می نماید.

اشخاص حقوقی متقاضی بیمه درمان تکمیلی طبق آیین نامه 99 بیمه مرکزی باید دارای شرایط ذیل باشند :

  • دارای حداقل 50 نفر پرسنل
  • دارای بیمه گر اول و پایه
  • ثبت نام 50 درصدی پرسنل در لیست بیمه به شرطی که از 50 نفر کمتر نباشد
  • ثبت نام کلیه اعضای خانواده ( بیمه شده اصلی می بایست در ابتدای قرارداد کلیه اعضای خانواده تحت تکفل خود را تحت پوشش قراردهد مگر در شرایط خاص)

آگاهی از قوانین و مقررات آیین نامه 99 بیمه مرکزی

طرح های درمانی شرکت بیمه ایران

1) طرح درمان گروهی

در طرح درمان گروهی شرکت بیمه ایران ، اشخاص حقوقی با تعداد حداقل 50 نفر براساس آخرین لیست بیمه تامین اجتماعی می توانند اقدام به درخواست خدمات بیمه های تکمیلی نمایند.

در شرکت بیمه ایران عقد قرارداد با شرکت ها و طراحی و ارائه تعهدات ، براساس بخشنامه های داخلی شرکت از جمله تعداد نفرات هر شرکت ، ضریب خسارت دوره های قبل و همچنین میزان پرتفوی غیر بیمه ای تعیین می گردد.

در قرارداد های درمان تکمیلی برخلاف سایر رشته های بیمه ای ، نماینده بیمه (شبکه فروش )امکان اعلام نرخ و شرایط بیمه درمان را براساس استعلام سیستمی نداشته و نیازمند استعلام از ستاد مرکزی بیمه های اشخاص می باشد. به ویژه در قراردادهای تمدیدی شرکت که نیازمند ارسال درخواست کتبی بیمه گذار به همراه تعهدات درخواستی به ستاد مرکزی می باشد .

کلیه نرخ ها و شرایط بیمه های درمان تکمیلی ، مستقیما توسط ستاد مرکزی بیمه های اشخاص طراحی شده ، تا پس از درخواست شبکه فروش و یا سازمان بیمه گذار جهت عقد قرارداد ارائه گردد.

کلیه قرارداد های درمان تکمیلی توسط شبکه فروش شرکت سهامی بیمه ایران منعقد می گردد.

2) طرح درمان خارج از کشور ( بیمه های مسافرتی)

در طرح درمان خارج از کشور یا بیمه مسافرتی ، که به صورت انفرادی به متقاضیان ارائه می گردد . متقاضی را در مدت سفر تحت پوشش بیمه درمان و حوادث قرار می دهد

تعهدات و حق بیمه این طرح براساس مدت سفر ، سن فرد ، مقصد سفر و همچنین نیاز مسافر تعیین می گردد.

شرکت های بیمه ای داخل کشور جهت ارائه خدمات به بیمه شدگان در خارج از مرز های کشور اقدام به اخذ بیمه های اتکایی و یا عقد قرارداد بیمه ای با شرکت های بیمه ای بین المللی می نمایند تا متقاضیان به آسانی بتوانند از خدمات درمانی در خارج از کشور برخوردار گردند .

هر شرکت بیمه ای طبق شرایط خود اقدام به همکاری با یک شرکت بین المللی می نمایند که شرکت سهامی بیمه ایران در این حوزه با شرکت آکسا و مفری همکاری می نمایند

جهت آگاهی از پوشش های این بیمه نامه کلیک نمایید

نحوه ارائه خدمات

نحوه ارائه خدمات به بیمه شدگان در بیمه ایران ، به دو صورت کلی می باشد

1) ارائه خدمات در مراکز درمانی طرف قرارداد

در مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت بیمه ایران ، متقاضی با ارائه کد ملی خود در این مراکز می تواند ، تا سقف تعهدات قرارداد از بیمه درمانی خود استفاده نماید.

>>مشاهده مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه ایران

2) ارائه خدمات در مراکز غیر طرف قرارداد

در مراکز غیر طرف قرارداد ، بیمه شده در ابتدا می بایست اقدام به پرداخت صورت حساب های درمانی نموده و سپس با ارائه مدارک مورد نیاز ، نسبت به دریافت خسارت خود از شرکت بیمه اقدام نماید.

>>تفاوت مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد و طرف قرارداد در چه چیزی می باشد ؟

فرانشیز قرارداد ها

در بیمه های درمان تکمیلی فرانشیز بخش و یا درصدی از هزینه های درمانی می باشد که طبق قانون برعهده بیمه گر اول ( تامین اجتماعی) می باشد و در صورت عدم قرارداد مرکز درمانی با بیمه گر پایه ، برعهده بیمه شده می باشد

در بیمه ایران فرانشیز قرارداد از 10 الی 30 درصد متغیر می باشد .

تنها محدودیت موجود برای ارائه فرانشیز کمتر از 30 درصد برای گروه های اصناف و یا گروه های کمتر از 100 نفر می باشد . اما درصورتی که در هر یک از گروه های اعلامی منافع بیمه گر تامین گردد امکان ارائه فرانشیز کمتر نیز وجود خواهد داشت.

بیمه گر پایه

در بیمه درمان گروهی بیمه ایران ، بیمه گذار می بایست دارای لیست بیمه گر پایه(تامین اجتماعی) باشد . به صورتی که کلیه متقاضیان بیمه درمان تکمیلی در آن شرکت در لیست بیمه تکمیلی آخرین دوره شرکت حضور داشته باشند.

پشتیبانی خدمات

در بیمه ایران پشتیبانی مشتریان 24 ساعته بوده و متقاضیان در هر ساعت از شبانه روز می توانند از خدمات این مجموعه استفاده نمایند.

میلاد محمدی
ده سال در صنعت بیمه مشغول به فعالیت هستم در این بستر به دنبال این هستم که با نگاهی نقادانه و بدون جانبداری از خدمات شرکت های بیمه ای ، به بررسی خدمات هر شرکت بپردازم . تا شما بتوانید بهترین انتخاب را جهت اخذ پوشش بیمه ای داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *